DULOXX 30MG 28 KAPSUL

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Etkin Madde:duloksetin

ETKİN MADDE HAKKINDA KISA BİLGİ
duloksetinSelektif serotonin ve norepinefrin gerialım inhibitörü (SSNRI) antidepresif.
Yetişkinde günde 1 tablet.
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı dar açılı glokom aşırı duyarlılık.
Etkileşim; CYP1A2 ve CYP2D6 ile metabolize olan ilaçlar alkol ve diğer SSS depresanları serotonerjikler triptanlar antiasitler.
Yan etkiler; bulantı ağız kuruluğu konstipasyon iştah azalması uykusuzluk baş dönmesi disüri somnolans…

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve
uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KISALTMALAR
SUT 4.2.2 – Antidepresanlar ve antipsikotiklerin kullanım ilkeleri
(1) Trisiklik tetrasiklik ve SSRI grubu antidepresanlar tüm hekimlerce reçete edilebilir. SNRI SSRE RIMA NASSA grubu antidepresanlar psikiyatri nöroloji geriatri uzman hekimlerinden biri tarafından veya bu hekimlerden biri tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir. Bupropiyon HCl yanlızca major depresif bozukluk tedavisinde psikiyatri veya nöroloji uzman hekimleri tarafından veya bu hekimler tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilir.
(2) Yeni nesil (atipik) antipsikotiklerin (klozapin olanzapin risperidon amisülpirid ketiapin ziprosidon aripiprazol zotepine sertindol paliperidon) ve kombinasyonlarının oral formları psikiyatri veya nöroloji uzman hekimleri tarafından veya bu hekimlerce düzenlenecek uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir. Klozapin en fazla 1 aylık dozda reçete edilebilir.
(3) Yeni nesil (atipik) antipsikotiklerin parenteral formları psikiyatri uzman hekimi veya bu uzman hekim tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir. Bu grup antipsikotiklerden risperidon ve paliperidonun parenteral formları ise EK-4/F hükümlerine göre reçete edilebilir.
(4) Yeni nesil (atipik) antipsikotikler dışındaki antipsikotik ilaçlar tüm hekimlerce yukarıdaki kısıtlamalar olmaksızın reçete edilebilir.
(5) Acil hallerde acil servislerde yeni nesil (atipik) antipsikotiklerin parenteral formları (uzun salınımlı/depo etkili formları hariç) klinik şartlarda tek doz olarak tüm hekimler tarafından reçete edilebilir.
(6) Atipik antipsikotik ilaçlar demansta; psikiyatri nöroloji veya geriatri uzman hekimleri tarafından veya bu hekimlerden biri tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimler tarafından reçete edilebilir.
(7) Sodyum valproat (kombinasyonları dahil) “bipolar bozukluk” endikasyonunda psikiyatri ve nöroloji uzmanları tarafından veya bu hekimlerden birinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.
(8) Antidepresanlar ve antipsikotikler için düzenlenecek uzman hekim raporunda ilacın kullanılacağı süre belirtilir.SUT 4.2.35 – Nöropatik ağrı ve fibromiyaljide ilaç kullanım ilkeleri
(1) Gabapentin; nöroloji beyin cerrahisi fiziksel tıp ve rehabilitasyon anestezi ve reanimasyon immünoloji cilt hastalıkları romatoloji ortopedi veya endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.
(2) Pregabalin (kombinasyonları dahil); üçüncü basamak sağlık kurumlarında romatoloji anestezi ve reanimasyon immünoloji cilt hastalıkları endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları nöroloji fiziksel tıp ve rehabilitasyon nefroloji ortopedi uzman hekimleri tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.”
(3) Duloksetin; diyabetik periferal nöropatik ağrı tedavisinde; endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimleri tarafından veya üçüncü basamak sağlık kurumlarında nöroloji uzman hekimleri tarafından reçete edilir. Bu basamaklarda ve bu uzman hekimler tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak da tüm hekimlerce reçete edilebilir.
(4) Alfa lipoik asit (kombinasyonları dahil); diyabetik nöropatik ağrı ve periferal diabetik polinöropati semptomlarının tedavisinde; nöroloji beyin cerrahisi fiziksel tıp ve rehabilitasyon anestezi ve reanimasyon immünoloji romatoloji iç hastalıkları veya endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzman hekimi tarafından veya bu uzman hekimlerden birinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.
(5) Duloksetin; fibromiyalji ve kronik kas-iskelet ağrısı tedavisinde romatoloji ortopedi fizik tedavi ve rehabilitasyon ve algoloji uzmanları tarafından veya bu hekimlerden birinin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.Oksibutinine yanıt alınamayan ya da tolere edemeyen hastalarda tüm uzman hekimler tarafından uzman hekimlerce düzenlenen rapora dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilir.

Bu etkin maddeyi içeren ilaçlar :
:
CYMBALTA 30 MG 28 KAPSUL – LILLY
2598 TL
CYMBALTA 60 MG 28 KAPSÜL – LILLY
3909 TL
DOSETIA 30 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC SANAYI
2598 TL
DOSETIA 60 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC SANAYI
3909 TL
DULESTER 30 MG 28 KAPSUL – ILKO
2598 TL
DULESTER 60 MG 28 KAPSUL – ILKO
3909 TL
DULOXX 30MG 28 KAPSUL – SANTA FARMA
2598 TL
DULOXX 30MG 56 KAPSUL – SANTA FARMA
5183 TL
DULOXX 60MG 28 KAPSUL – SANTA FARMA
3909 TL
DULOXX 60MG 56 KAPSUL – SANTA FARMA
7800 TL
DUXET 30 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC PAZARLAMA
2598 TL
DUXET 60 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC PAZARLAMA
3909 TL
NEXETIN 20 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC PAZARLAMA
1564 TL
NEXETIN 40 MG 28 KAPSUL – NOBEL ILAC PAZARLAMA
3130 TL

Ne Aradılar:

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN