Flaş Flaş Flaş En büyük hayali takımını tribünden seyretmek

Flaş Flaş Flaş En büyük hayali takımını tribünden seyretmek son gelişmeler ve detaylar haberimizde.
10 yaşındaki fanatik G.Saray'lı Y.Ç. Selçuk İnan'ı çok beğendiğini, rüyalarına girdiğini söylüyor. Dünyadaki HIV/AIDS'le yaşayan yaklaşık 37 milyon kişinin 1,1 milyonu çocuk. Bu çocuklardan biri de Şanlıurfa'da 8 yıl önce tedavi edildiği hastanede HIV

Kaynak:En büyük hayali takımını tribünden seyretmek – Türkiye

En büyük hayali takımını tribünden seyretmek Haberi hakkında diğer aramalar, detayları ve daha fazlası için haber detayları tıklayın

10 yaşındaki fanatik G.Saray’lı Y.Ç. Selçuk İnan’ı çok beğendiğini, rüyalarına girdiğini söylüyor.

Dünyadaki HIV/AIDS’le yaşayan yaklaşık 37 milyon kişinin 1,1 milyonu çocuk. Bu çocuklardan biri de Şanlıurfa’da 8 yıl önce tedavi edildiği hastanede HIV’li kan verilen ve 10 yaşındaki Y.Ç… Henüz 1,5 yaşındayken, 2008 yılında üzerine çaydanlık devrilen ve vücudunun sol bölümünde yanıklar oluşan Y.Ç. HIV virüsünü bu sırada kapmış. O günden bu yana ilaç tedavisi gören Y.Ç’nin sağlık durumu şu anda iyi. Tahlil sonuçları iyi çıkıyor; yaşıtları gibi boyu uzuyor ve kilo alıyor. Evlerinin yakınında bulunan okulda 5. sınıfa giden, arkadaşları ve 9 kardeşiyle oynayarak vakit geçiren Y.Ç. pek çok akranı gibi futbola ilgi duyuyor.

Büyüyünce doktor olmak istediğini belirten Y.Ç. “Futbol oynamayı çok seviyorum, Galatasaraylıyım, televizyondan maç özetlerini izliyorum ve bir gün tribünden takımımı seyretmek istiyorum. Bunu düşününce bile heyecanlanıyorum. Özellikle kaptan Selçuk İnan’ı çok beğeniyorum. İnşallah bu hayalim bir gün gerçek olur. Buna inanıyorum çünkü rüyalarıma giriyor” dedi.
Oğullarına HIV’li kan verildikten sonra büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve bu sebeple çevrelerinden dışlandıklarını anlatan baba Mehmet Ç. “Oğlumun hastalığı ortaya çıkınca, mahalleden taşınmak zorunda kaldık. ‘Hastalık bulaşıcı, yaklaşmayın. Tabağı, çatalı ayrı olsun, kıyafetleri ayrı yıkansın.’ dediler. Zaten çocuk 2 yaşında değildi. Nasıl bunu ayrı tutacaktık? Dinlemedik, aynı yemeği yedik, aynı tabağı kullandık, Allah’a şükür bir sıkıntı olmadı. Oğluma bu durumda olduğunu hissettirmemeye çalışıyorum” dedi.

Soru / Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir