Flaş Haber Çayırova’da Diş etkinliği!

Flaş Haber Çayırova’da Diş etkinliği! son gelişmeler ve detaylar haberimizde.
Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi İşbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte Bilgievleri, Gençlik Merkezi ve Anne-Çocuk kulübü öğrenci ve velilerine Ağız ve Diş Sağlığı, Beslenme İlişkisi ile

Kaynak:Çayırova’da Diş etkinliği! – Gebze Gazetesi

Çayırova’da Diş etkinliği! Haberi hakkında diğer aramalar, detayları ve daha fazlası için haber detayları tıklayın

 

Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında; Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Gaye Erdoğan Yenimahalle Anne-Çocuk Kulübü öğrenci ve velilerine eğitim verdi. Diş fırçalamanın önemi ve alışkanlığının kazanılması konusunda da bilgilendirmede bulunan Gaye Erdoğan Ağız ve Diş Sağlığı haftasının çocuklar ve veliler için önemli bir hatırlatmada bulunduğunu, diş bakımının insan hayatında ciddi bir önem arz ettiğini belirtti. Veli ve çocukların bu konudaki sorularını da yanıtlayan Diş Hekimi Gaye Erdoğan diş bakımı, beslenmenin dişlerimiz üzerindeki etkisi üzerinde de durarak, dış fırçalama alışkanlığının çocuk yaşlarda kazınılmasının etkilerini de vurguladı. Tedavi sürecinde izlenilmesi gereken yol konusunda da öğrenci ve velileri aydınlatan Gaye Erdoğan düzenlenen ve önemsenen bu önemli haftaya destek olup, halkın bilinçlenmesine önem veren Başkan Şevki Demirci’ye de teşekkürlerini iletti.

DARICA VE ÇAYIROVA’DA PROGRAMLAR

Etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Mahallesi Bilgievi öğrencileri de öğretmenleri eşliğinde; Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Çayırova Semt Polikinliğine ziyarette bulundular. Sorumlu doktor Emre Dağ’ın karşıladığı öğrenciler hastaneyi gezerek hastane ve süreç konusunda bilgi sahibi oldular. Diş hekimi Nilgün Barsgan’dan aldıkları bilgiler sonrasında da diş fırçalamanın önemini ve yöntemlerini kavrayan çocuklar aynı zamanda diş hekimliği mesleğini de yakından tanıma fırsatı buldular.

GEREĞİNİ YAPIYORUZ

Başkan Şevki Demirci konuyla ilgili; ‘Ağız ve Diş Sağlığı eğitiminin sağlıklı yaşam ve kaliteli bir hayatın devamlılığını sağlaması konusunda önem taşıdığını vurgulamak isterim. Velilerimizin, çocuklarımızın, Bilgievleri, Anne- Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezindeki büyük ailemizin bu konuda bilinçlendirilmesi, dış fırçalama alışkanlığının kazandırılması hususunda gereğini yapıyoruz Ağız ve Diş Sağlığının korunması, iyileştirilmesi ve bu bilincin yaygınlaştırılmasında büyük bir özveri ile çalışan tüm diş hekimlerimizin 20-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutlar, sağlıklı ve güzel gülüşlü günler dilerim.’ Dedi.


Facebook’ta Paylaş

Tweetle

Google+ Paylaş

İlgili Galeriler


KUZEY MARMARA OTOYOLU…

GEBZE’NİN SAHİBİ…

KAZA

Türkiye – İspanya…

Anahtar Kelimeler


GebzeGebzegazetesiDaricaIstasyonçayırovaMuallimköyPelitliKocaeli

İsminiz


E-Posta

Yanıt: @name x
Yorum Gönder

Kalan Karakter:

Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Diğer İlgili Haberler

Avrupa’nın en büyüğü!

Vatandaş istedi Köşker çözdü!

Balçıkta doğalgaz mağduriyeti !!

Kağıt Müzesi muhtarları duygulandırdı

Gebze KADEM toplantısında

Gebze’de Çoban Mustafa Paşa paneli