Rivanol Toz

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN

İlaç Etken Maddesi: Rivanol
İlaç Marka İsmi: Rivanol Toz

Rivanol topikal Ne için Kullanılır

Rivanol topikal pek çok bakteri türü üzerine öldürücü etki gösteren antibakteriyel* bir maddedir. Rivanol topikal ciltteki mikropları öldürücü veya gelişmelerini önleyici olarak kullanılır. Rivanol bakterilerin DNA sentezini bozarak çalışır.

yara tedavisi;
cilt enfeksiyonları;
derinin dezenfeksiyonu.
Rivanol topikal burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Rivanol toz ve solüsyon ağız yoluyla kullanılmaz. Kazara toz veya solüsyonu ağız yoluyla alırsanız, hemen bir acil servise başvurunuz ya da zehirlenme merkezini arayınız.

Rivanol topikal’in gözlerinize temasından kaçınınız. Eğer toz veya solüsyon gözlerinize temas ederse hemen bol su ile yıkayınız.

Eğer başka herhangi bir rahatsızlığınız varsa, özellikle de cilt veya alerji problemleriniz varsa Rivanol topikal kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz. Bu gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz, Rivanol topikal’i güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Rivanol topikal Kullanabilir miyim?

Rivanol topikal’in anne karnındaki bebek için zararlı olup olmadığı bilinmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan Rivanol topikal kullanmayınız. Rivanol topikal’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan bu solüsyonu kullanmayınız.

Rivanol topikal Nasıl Kullanılır?

Rivanol toz, solüsyon olarak hazırlandıktan sonra elde edilen solüsyon deriye yüzeyden sürülerek uygulanır.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe; 1 litre suya 1 poşet Rivanol tozu ilave edip, iyice çalkalayarak solüsyonu hazırlayabilirsiniz.

Rivanol topikal Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Rivanol topikal’in gözlerinize temasından kaçınınız. Eğer toz veya solüsyon gözlerinize temas ederse hemen bol su ile yıkayınız.

Rivanol topikal’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil yardım desteği alınız : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.


Ne Aradılar:

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Etiketler: